2021 Diş Dolgusu Fiyatları

2021 Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu Nedir

 

Diş dolgusu, dişin çürüyen kısımlarının temizlenerek tüm atıklardan ve çürüğe sebep olan bakterilerden arındırarak dişe eski görünümünü ve fonksiyonunu sağlamak için sağlığa uygun maddeler ile restorasyon yapılma işlemidir. 

Diş Dolgusu dişteki çürüğün daha fazla ilerlemesine engel olarak çürüğün içerisinde ki çürük yapıcı bakterilerin ağız ortamına ve diğer dişlere de bulaşmasına engel olarak ağız sağlığımızın korunmasına yardımcı olan bi uygulamadır.

 

Diş Çürümesi Bulaşıcı mı ?

 

Diş çürüğü bulaşıcı bir hastalıktır. Çürük temizlenmez ise çürük yapıcı bakteriler diğer sağlam dişlere de yerleşerek onlarda da çürük oluşumuna sebep olur. Bu sebeple diş çürükleri çok bekletilmeden tedavi edilmeli eski fonksiyon ve görünüm yeniden sağlanmalıdır.

 

Diş çürükleri her zaman ağız içerisinde görünmeyebilir ve dişlerin birleşim yerlerinde dişin orta kısımlarında oluşabilir. İki dişin birleşim yeri temizlenmesi zor alanlar olduğu için genellikle çürüklerin en fazla oluştuğu bölgelerdir. Bu sebeple 6 ayda bir rutin diş hekimi kontrollerimizi aksatmamalı ve röntgen ile çürük olup olmadığına bakılması önem arz etmektedir.

 

2021 Diş Dolgusu Fiyatları Ne Göre Belirleniyor

Diş dolgusu fiyatları

Diş dolgu fiyatları 2021 ve estetik dolgu fiyatlarını belirleyebilmek için öcellike neye karar verdiğinize bağlı olarak değişir. Diş dolguları için farklı materyaller kullanılmaktadır. Amalgam dolgular, kompozit dolgular, porselen dolgular, altın dolgular, cam iyonomer dolgular gibi çeşitleri bulunmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan diş dolgusu malzemesi olarak kompozit dolgular kullanılmaktadır.

 

Kompozit dolgular beyaz dolgu diye de halk arasında bilinen dolgu çeşididir. Renk olarak diş dokusuna en yakın materyal olan kompozit dolgular fonksiyon olarak da gelişen teknoloji ile beraber dayanıklılığı ve dirençleri artırılmış olup hem arka grup dişlerde hem ön grup dişlerde kullanılmaktadır. Diş dolgu çeşitleri, amalgam dolgu v.b diş dolgusu fiyatları da yine kullanılan malzemeye göre değişiyor.

 

Diş dolgu fiyatları günümüzde yapıldığı materyalin kalitesine göre değişebilmektedir. Diş dolgusu yaptırırken hem kullanılan materyalin kaliteli olmasına hem yaptırdığınız merkezin iyi olmasına dikkat etmenizde fayda var.  Her diş merkezinin fiyatları farklı olduğu için diş dolgu fiyatlarını tedavi yaptıracağınız merkezden öğrenmeniz daha faydalı olacaktır.

 

Van Diş Dolgu Fiyatları

 

 

2021 Diş dolgu fiyatları Van ilinde de Türkiye geneli fiyatlara göre belirlenmektedir. Diş estetiği ve restorasyonu için kullanılan dolgu malzemelerinin Fiyatları ve diş hekiminin hizmet biçimine göre değişkenlik göstermektedir. Vanda diş dolgusu yaptırmak isteyenler için güncel fiyatlarımızı İletişim kanallarımızdan bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 

Diş Hekimi Rıdvan Töre